• Rubriky příspěvkuVše

Rok 2020 začal jako každý jiný rok…

O vánočních svátcích v 2019 jsem si připravila plán na další rok. Chceme: 

 • nové zakázky ohledně podnikání v onlinu
 • nové oblasti kam pronikneme
 • rozšíření za hranice
 • novou platformu pro spolupráci 
 • rozšíření týmu o zahraniční partnery
 • rozšířit coworking, protože chceme mezi nás přivítat ještě víc právníků… 

Skvělé, nový projekt rozjíždíme pěkně

Online je nám blízký, proto rozjíždíme další projekt s přesahem do byznysu a do zahraničí. Máme novou platformu, našli jsme si nové subdodavatele v daných zemích, podařilo se nám postavit fajn tým. Začátkem dubna máme mít stánek na velkém eventu v Praze.

Dárek k narozeninám

Jsem dychtivá po dalším vzdělání. Každý rok něco. Už 10 let. To pak testuji, vyhodnocuji a tvořím vlastní metodiku pro rozvoj byznysu a pěstování rovnováhy. Letos si k narozeninám kupuji kombo: školné do prestižní obchodní školy Marie Forleo B-School a členství do klubu Money Bootcamp od Denise Duffield Thomas, za mě v současné době nejlepší mentorky na money mindset.

3 bezesné noci

Během února majitel vily rozhodl, že se stěhuje se svou firmou zpět k nám do vily a že si mohu ponechat jedno křídlo.

…long story short….

Po měsíci propočtů, zvažování alternativ a 3 bezesných nocích jsme se dohodli na ukončení nájmu.

Byla to náhoda? Nebo štěstí přeje připraveným. Myslím, že to druhé…

V úterý 10. března si vyzvedáváme náhle ze školy naše děti a začíná 1. lockdown….

Nájem mi skončil pouhé 3 dny předtím.

S pusou otevřenou jsem tomu nemohla věřit. Těžké dilema jsem vyřešila za pět minut 12.

Kdo se stará, ten má…

První týden nouzového stavu

Říkám si, pár dní volna se mi vlastně hodí. Zavedli jsme si s dětmi domácí třídu – tabule, lavice, hodiny na 20min, děti nadšené. Koukám na Netflix (moc se mi líbil Prezident v pořadí a Lucifer). Vydržela jsem to 2 dny. Lelkovat mě nebaví.

A k tomu mi došlo, že covid tu s námi nebude jen tak na chvíli, bude tu déle. A to mě přimělo k akci. Ochránit sebe, rodinu a taky byznys. Updatovat se na aktuální potřeby trhu, stíhat vnímat krizová omezení. 

Najít si další nové věci, nové zdroje, kde se budu učit.

Co má společného trávník a bootcamp?

V sobotu ráno… na mě na netu už asi potřetí vykoukla reklama na Recession-Proof Offer Bootcamp od Sigrun. Znám ji už nějaký čas. 

Říkám si, jejda, zase další workshop. Na to kašlu…a jdu na zahradu sekat trávník.

Jenže jsem to měla tentokrát nějak rychle hotové. Kochám se z lehátka pěkným výhledem a říkám si: co teď? 

Co myslíte? Přidala jsem se nebo ne? 

Jdu zase do školy 

Nebudu vás napínat…

Přidala.

A na konci intenzivního víkendu měla hotovou novou nabídku, která funguje v krizi. 

A nastoupila do švýcarské obchodní školy od Sigrun, v současné době nejlepší evropské mentorky na obchod a online marketing. Somba Online Turnaround.

Teď nebo nikdy: plním si svůj sen

Ve škole pracuji hodně intenzivně. 15 hodin denně. Je nás celkem 67 z celé Evropy a jednu věc máme společnou:

 • Nesedíme v koutě. 
 • Nečekáme až nás krize zničí. 
 • Krizi vidíme jako příležitost.

Mám konečně prostor na plnění svého snu: chci, aby každý právník a právnička měli sladěný osobní a pracovní život, uměli vydělávat víc a chytřeji za kratší čas a měli prostor a finance pro sebe a svou rodinu. Působit lokálně je pasé, onlinem oslovím mnohem víc právníků. 

Chystám workshop, dělám rozhovory s právníky, ověřuji si jejich hlavní potřeby a tvořím svůj první program Smart Creative. Ten se o pár týdnů později stává mým signature programem.

Jaro v číslech

Ve čtvrtek 28.5.2020 pořádám online workshop Jak si vytvořit online advokátní kancelář. To si pamatuji dodnes. Na workshop se přihlásilo 148 lidí a přišlo jich 120! Což bylo výrazně víc než 50% podle statistiky. Obsah workshopu stál na pevných základech – měla jsem za sebou 83 rozhovorů s právníky. A byl parádně interaktivní. Výdaje na reklamu byly 0.  Měli jsme jeden z našich nejlepších email open rate (72%). Na konci workshopu jsem představila svůj program Smart Creative aneb právníci objevte svou vášeň a tu chytřeji prodávejte. 10týdenní online obchodní program pro právníky. Poprvé (a naposledy) byl za zaváděcí cenu 25 000 Kč. Přihlásilo se 5 zájemců, přijímacím řízením prošli 4 z nich. Co mě nejvíc potěšilo? Že mám 10týdenní program hotový a že se mi podařilo sestavit skupinu skvělých studentů. Máme tu skvělou tvůrčí atmosféru. Taky jsem si ověřila, že tématem jsem se trefila. YES! 

Program běží a já nelením. Otvírám FB skupinu Mentoring pro právníky (131 členů). Natáčím týdenní krátká videa Q&A pro právníky. Studentkám se už během programu začínají vracet investované peníze. Pořádám byznys webináře a tech tutorialy pro právníky.

Thumbnail workshopu, který jste mohli vidět na jaře ve všech možných online médiích

Léto… chci víc pro své právníky…online kurz

Dětem skončila škola a teď jdu zase já do školy. Cíl mám jasný. Během 4 týdnů chci vytvořit další program pro právníky. Zpětné vazby od právníků ukázaly jasně: tentokrát to bude online kurz Jak oslovovat klienty. Tyto 4 týdny jsou náročné, ale stojí za to.

Léto a podzim v číslech

Vytvořila jsem beta kurz za zpětnou vazbu Jak oslovovat klienty. 4týdenní online obchodní kurz pro právníky, kteří si neví rady jak získat klienty. Měla jsem 45 rozhovorů s právníky. Na kurz se přihlásilo 130 lidí. Nejlepší open rate byl 72%. Na reklamu jsme spotřebovali pouhých 2000 Kč. Vydělala jsem jsem víc než na jaře a získala přes 60 použitelných referencí a zpětných vazeb a mám hotový online kurz. Vydělala jsem jsem víc než na jaře a získala přes 60 použitelných referencí a zpětných vazeb a mám hotový online kurz. Otvírám 2. kolo Smart Creative programu. Celkově jsem unavená, ale spokojená.

Záběr z online konzultace s právníky v rámci online kurzu Jak oslovovat klienti

Cítím se špatně… vypadá to, že mám covid

Začátkem října mám několik náročných jednání a dlouhých cest autem. Najednou přišly šílené bolesti hlavy, svalů a kloubů jako při chřipce. V pondělí to bylo jasné, covid test je pozitivní. Pro mé tělo fakt mega zásah. Dostávala jsem se z toho skoro měsíc. Během kterého jsem měla čas přemýšlet. Už nechci pracovně sedět na dvou židlích. Jsem především byznys stratég pro právníky a tomu se chci věnovat. Taky jsem vymyslela, jak mohu svým právníkům ještě víc pomoct. Sepsala jsem všechny poznatky o tom, jak a co vám v osobním i pracovním životě během covidu pomůže a udělala jsem webinář Jak si vytvořit covid free právní praxi.

Zima… za kamna vlezem? Rozhodně ne

22. listopadu jsem se rozhodla, že uspořádám 21denní vysílací maraton 21LiveDays o advokátním byznysu, marketingu a pěstování rovnováhy pro solo advokáty a majitele advokátních kanceláří. Dva dny nato jsme s mým týmem začali. Každý den. Na jiné téma. Naživo. Skvělá atmosféra. Rozšířila jsem si obzory co mají právníci rádi a co méně. 

Zima v číslech

Projekt 21LiveDays mám hotový a má úspěch. Koukají se na něj lidé na 4 platformách. LinkedIn, Youtube, Facebook a Instagram. Všude si našel své příznivce. Vcházíme ve známost nejen u advokátů, ale i u mediátorů, auditorů a dokonce compliance manažeřů. Nejoblíbenější videa jsou Můj příběh, 50 způsobů jak oslovovat klienty, Naceňování zakázek, Chytrý kalendář,  Chytré hospodaření a Advokacie s dětmi. Vytvořila jsem ebook 50 způsobů jak mohou právníci získat klienty, který si za pouhých 20 dnů stáhlo přes 100 právníků. 

V návaznosti na 21LiveDays jsem během prosince udělala dalších 25 konzultací. Osm studentů nastupuje do 3. kola Smart Creative, Go Online a Mistr Cenotvorby. 

Co jsem se letos naučila

Co jsem se za těch dosavadních 10 let naučila a letos jsem se v tom utvrdila:

 • když právníkovi kancelář nejede jak by chtěl nebo je i vyhořelý, vím přesně proč to tak je a hlavně jak mu pomoct
 • vím jak nastavit specializaci, která funguje co naopak nefunguje
 • umím své právníky dovést ke zvýšení cen, které jejich klienti stále bez řečí akceptují

Co jsem letos získala

Jsem šťastná. Dělám ve svých silných stránkách. 

Jsem zapálená pro věc. Jsem vidět. Pořád.

To, co říkám, i dělám: nejen práce, ale i pěstování rovnováhy. Každý den mám v kalendáři pauzu na oběd a odpolední procházku.  A to dodržuji. Celkově jsem tento rok ušla na tůrách přes 146 km, uběhla přes 30 km a na kole ujela přes 419 km (ne vždycky jsem měla smart hodinky;-). 

Skoro každý den mluvím se svými právníky. Takže vím, co je trápí. Co jsou nejčastější problémy a mám na ně funkční řešení.

Vím jak na marketing a opravdu to funguje.

Investice se lidem v mých kurzech vrací. 

Z každé kampaně dělám revizi, takže v další vím, co udělat stejně, líp nebo jinak.

Prodělala jsem covid. Přehodnotila jsem své pracovní priority. Jsem především byznys stratég a tomu se chci naplno věnovat. 

Splnila jsem si další sen. Udělala jsem si řidičák na motorku. 

Za 9 měsíců mám hotový ucelený systém produktů podle cesty klienta. Vytvořila jsem 1:1 mentoringové balíčky, signature program Smart Creative, Mistr cenotvorby, Go online!, online kurz Jak oslovovat klienty, online projekt 21LiveDays, 12 webinářů, YT kanál, web pro obchodní školu pro právníky, 19 krátkých Q&A pro právníky, FB skupinu Mentoring pro právníky s 131 členy, a mám 500 věrných posluchačů a vracející se klienty. 

V mé oblíbené kavárně. Pohoda.

Plán na 2021

ROK ve znamení YES!

Jsem otevřená všem aktivitám, které mi dávají smysl pro dosažení mého cíle.

Chci být nadále a ještě víc vidět. Na sítích, v novinách, offline.

Budu nadále věci zlepšovat a přinášet ze světa do Čech know-how a poslední trendy.

Studentům budu přinášet ještě větší hodnotu.

Ještě víc vypiluji ideálního klienta. 

Já a můj tým si uděláme celkovou roční strukturu aktivit pro kampaně a pro růst emailing listu.

Prozkoumáme obchodní příležitosti v zahraničí.

Závěrem

Rok 2020 byl poučný, náročný a objevný. Velmi o posouvání hranic a o tom, že je možné dokázat i to, o čem jste si ještě před pár měsíci mysleli, že je nemožné. I vy si můžete jít za svými sny. Stojí to za to.

Nebýt na rozvoj sám, ale mít mentorku, která vás vede a rozumí tomu, čím teď procházíte, a k tomu kolem sebe komunitu stejně smýšlejících lidí, je pro rychlejší růst naprosto klíčové. Bookněte si nezávaznou 30 min online konzultaci a probereme zda a jak vám mohu pomoct.